Прослави по повод денот на Албанското знаме | Македонија | DW | 28.11.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Македонија

Прослави по повод денот на Албанското знаме

Граѓаните Албанци денеска во Македонија го одбележуваат денот на Албанското знаме 28 ноември и 95тата годишнина од прогласувањето на независноста на Република Албанија.

default

Скопје

Реклама