Пронјдени црните кутии од авионот што се урна на Пукет | Вести | DW | 17.09.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Пронјдени црните кутии од авионот што се урна на Пукет

*

По авионската несреќа на тајландскиот остров Пукет пронајдени се двете црни кутии. Во меѓувреме, според авиокомпанијата се зголеми и бројот на жртвите на 90 лица. Меѓу погинатите се и двајцата пилот. Авионот со 130 патници се урна вчера. При слетувањето на аеродромот на Пукет имало невреме со дожд и силен ветер. Авионот се излига од патеката за слетување и се подели на два дела, по што изби пожар.