Пронајден трупот на авионот на Кенија Ервајс | Вести | DW | 06.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Пронајден трупот на авионот на Кенија Ервајс

Еден ден по уривањето на кенијанскиот патнички авион во Камерун, пронајдени се остатоците од авионот во област на дождовни шуми, јави камерунското државно радио. Авионот на Кенија Ервајс со 114 патници се урна вчера кратко по полетувањето во Дуала. Соред податоци од авио компанијата во авионот имало и Европејци.