Пронајдени црните кутии | Вести | DW | 17.09.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Пронајдени црните кутии

*

Пронајдени се двете црни кутии од авионската несреќа на тајландскиот остров Пукет. Тие треба да ја разјаснат причината за падот на авионот во кој бројот на жртвите се зголеми на 91. Меѓу загинатите, покрај големиот број странци се и двајцата пилоти. Авионот со 130 патници се урна вчера на аероромот во Пукет каде имаше невреме со дожд и силен ветер. При слетувањето се лизна од патеката и се подели на два дела, по што изби пожар.