Пронајдени црните кутии од паднатиот руски авион | Сите содржини | DW | 12.02.2018
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Пронајдени црните кутии од паднатиот руски авион

Уште се истражува причината поради која вчера авионот од тип Антонов 148 на руската авиокомпанија Саратов Ерлајн се урна неколку минути по полетувањето од московскиот аеродром Домодедово. Никој од патниците и членовите на екипажот, вкупно 71 лице, не ја преживеа несреќата.

Гледај видео 01:02
Now live
01:02 минути

Прочитај го и ова