Пронајдени телата на 88 рудари во Украина | Вести | DW | 20.11.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Пронајдени телата на 88 рудари во Украина

*

Два дена по тешката рударска несреќа во Украина, спасувачките екипи пронајдоа 88 тела на настрадни рудари. Уште 12 лица се водат како исчезнати, но нема надеж дека ја преживеале експлозијата, која се случи во најголемиот рудник Сасјадко во Доњецк.