Проект „Без смог“- чист воздух за сите | Сите содржини | DW | 06.12.2016

Посети ја новата страница на DW

Погледнете ја бета-верзијата на dw.com. Сѐ уште не сме готови! Вашето мислење може да ни помогне да ја направиме подобра!

  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Проект „Без смог“- чист воздух за сите

Иновативниот дизајн продуцира чист воздух, а истовремено креира модерен накит.

Кулата „Smog Free“ изгледа како вселенско летало кое штотуку слетало во градскиот парк. Креација на холандскиот дизајнер Дан Рузегард, 7 метри високата кула е целосно обвиена во светкав метал, а нејзината намена е прочистување на амбиеталниот воздух. Што по прочистување на воздухот? Најинтересниот аспект е она што се случува потоа...

Прочитај го и ова