Продолжува расправата по предлог собранискиот деловник | Вести | DW | 17.07.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Продолжува расправата по предлог собранискиот деловник

*

Во македонскиот парламент денеска продолжува седницата на чиј дневен ред е предлог собранискиот деловник. Текстот содржи 46 закони кои треба да се гласаат по принципот на Бадентерово мнозинство. Опозициониот СДСМ бара собранискиот деловник да биде повлечен и лидерите на ВМРО ДПМНЕ и ДУИ, Никола Груевски и Али Ахмети, да образложат што содржи нивниот договор. Инаку, во денешната работа на парламентот, не учествуваат пратениците на ДУИ.