Продолжува расправата по предлог собранискиот деловник | Вести | DW | 17.07.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Продолжува расправата по предлог собранискиот деловник

*

Македонскиот парламент денеска треба да ја продолжи седницата на чиј дневен ред е предлог собранискиот деловник. Седницата беше прекината вчера откако пратениците на ДУИ и ПДП ја напуштија салата. Нивните забелешки се дека во Предлог Деловникот не е опфатен и законот за јазиците. Инаку текстот содржи 46 закони кои треба да се гласаат по принципот на Бадентеровото двојно мнозинство.