Продолжува лошата серија на Нирнберг | Вести | DW | 12.11.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Продолжува лошата серија на Нирнберг

*

Во последните два натпревара од Бундеслигата, Баер Леверкузен на гости го совлада Волфсбург со 2:1. Нирнберг на гостувањето во Билефелд против Арминија загуби со 3:1 со што го претрпе петиот последователен пораз.