Продолжува лидерскиот дијалог за судските реформи | Северна Македонија | DW | 06.07.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Северна Македонија

Продолжува лидерскиот дијалог за судските реформи

Судските реформи на дневен ред на денешната средба на лидерите на политчките партии. Минисерот за правда со демант дека Македонија не е подготвена за Хашките случаи.

Судот во Скопје

Судот во Скопје

Лидерите на политичките партии во македонскиот Парламент денеска повторно сендаа на маса во обид да ги усогласат ставовите околу отворените прашања за судските реформи. Ова е петта средба по ред, а на неа учестува и минисерот за правда Михајло Маневски. Тој вчера ја демантираше хашката обвинителка Карла дел Понте дека Македонија не е подготвена да ги прифати хашките случаи.
Реклама