Продолжуваат терористичките напади во Ирак | Вести | DW | 24.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Продолжуваат терористичките напади во Ирак

Во Ирак продолжуваат терористичките напади. Голем број луѓе денеска загинаа во Багдад кога бил активиран експлозив врз група работници. Нападот се случил во шиитски дел од градот. Во меѓувреме во американска рација против сунитските екстремисти убиени се шест лица.