Продолжуваат судирите во северен Либан | Вести | DW | 21.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Продолжуваат судирите во северен Либан

Денеска во северен Либан продолжија судирите меѓу безбедносните сили и исламиските екстремисти. Во вчерашните жестоки престрелки во градот Триполи з агинаа најмалку 50