Продолжуваат нападите во Пакистан | Вести | DW | 25.07.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Продолжуваат нападите во Пакистан

*

Најмалку девет лица загинаа а 40 се повредени во ракетен напад на муслиманските бунтовници врз градот Бану во североисточен Пакистан. Засега нема детални информации за инцидентот. Насилствата во Пакистан ескалираа по судирите во Црвената Џамија во Исламабад, во која загинаа повеќе од 70 радикални исламисти.