Продолжуваат борбите во Сомалија | Вести | DW | 01.04.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Продолжуваат борбите во Сомалија

Во сомалискиот главен град Могадишу четврти ден последовно траат борби меѓу востаниците и војниците. Сепак, тие се од послаб интензитет во споредба со претходните денови. Многу жители побегнаа од градот. Во четвртокот сомалиски и етиопски војници започнаа нова офназива против радикално-исламските востаници.