Проблематичната енергетска политика на Србија | Старт | DW | 09.09.2014
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Проблематичната енергетска политика на Србија

Најбројната земја во Западен Балкан прави големи чекори кон ЕУ, но нејзината енергерска политика со Москва предизвикува гнев кај Европејците во Брисел. Белград, спротивно на желбата на Брисел, склучи договор со „Газпром“ за „Јужен тек“, кој може да биде многу скап за земјата.

Гледај видео 02:12
Now live
02:12 минути