Приштина отфрла нови преговори со Белград | Вести | DW | 21.04.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Приштина отфрла нови преговори со Белград

Косовскиот премиер Агим Чеку повторно ја отфрли идејата за нови преговори меѓу Белград и Приштина за идниот статус на Косово , што ја изнесе рускиот министер за надворешни работи Сергеј лавров за време на посетите на Белград и на Подгорица.

Не сме подготвени за обновување на преговорите , никој не е подготвен за тоа – истакна вчера Агим Чеку.