Притвор за уапсените во „Змиско око„ | Вести | DW | 20.11.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Притвор за уапсените во „Змиско око„

*

27-те вработени на патарините во Македонија кои беа уапсени во полициската операција „Змиско око„ денеска добија заработија 30 дневен притвор. Истражниот судија на еден од обвинетите му одреди мерка домашен притвор. Останатите се префрлени во истражниот затвор во Скопје. Осомничените се товарат за корупција и проневера на околу пет милиони евра.