Пристигна бранот на крафт пиво и во С. Македонија | Теми | DW | 26.06.2021
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

Пристигна бранот на крафт пиво и во С. Македонија

Трендот на крафт пивата 20 години живее низ Европа, а со доцнење стигнува и во С. Македонија. Подрумот во семејна куќа во населбата Лисиче е работилницата на другарите кои влегуваат во авантурата за производство на крафт пивото „Фокс“. Занаетчиското пиво го карактеризираат природните состојки, традиционалниот начин на производство, врвниот квалитет и аромата

Гледај видео 03:51