Природен лек против Ковид-19? | Теми | DW | 18.06.2020
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

Природен лек против Ковид-19?

Зрак на надеж во борбата против коронавирусот е веста дека ефтиниот и широкодостапен стероид дексаметазон покажува дејство кај тешко заболените од Ковид-19 и ја намалува смртноста кај една третина од пациентите. Потрагата по вакцина но и други лекови за болеста, меѓутоа трескавично продолжува. Во игра е и една лековита билка од Мадагаскар- артемизија. Првичните истражувања будат надеж...

Гледај видео 02:37