Претставништвата на САД во Германија под засилени безбедносни мерки | Вести | DW | 20.04.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Претставништвата на САД во Германија под засилени безбедносни мерки

Дипломатските и конзуларните претставништва на САД во Германија ги засилија мерките за безбедност,соопштено е на интернет страницата на американската амбасада во Берлин.Постои ситуација на зголемена закана,врз основана информации добиени од германска страна,од американските граѓани е побарана зголемена будност заради подобрување на сопствената безбедност,се вели во соопштението.