Престрелки на македонско-косовската граница | Вести | DW | 24.10.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Престрелки на македонско-косовската граница

*

На македонска територија на граничниот премин кон Косово во областа Кодра Фура дошло до престрелки меѓу неидентификувана вооружена група и македонските безбедносни сили, јави дописникот на Дојче Веле од Скопје. МВР ја потврди информацијата дека во престрелките има неколку повредени полицајци.