Премиери на Саемот на автомобили во Женева | Сите содржини | DW | 06.03.2014
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

Премиери на Саемот на автомобили во Женева

По неколкугодишна криза, во Женева, годинава со далеку подобри прогнози се среќаваат европските производители на автомобили. За првпат од 2007. година, на стариот континент расте продажбата на автомобили.

Прочитај го и ова