Преку 100 жртви од невреме во Кина | Вести | DW | 22.07.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Преку 100 жртви од невреме во Кина

*

Од силни дождови на истокот на Кина животот го загубија повеќе од 100 лица, а многубројни се водат како исчезнати. На многу места има свлечишта на земја. Стотици илјади луѓе мораа да ги напуштат домовите. Веќе се урнаа повеќе илјади објекти.