Прекинува потрагата по малезискиот авион | Старт | DW | 02.03.2015
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Прекинува потрагата по малезискиот авион

По речиси една година, мистеријата околу исчезнувањето на малезискиот авион останува неразјаснета. Австралиските власти најавуваат дека ја прекинуваат потрагата по леталото во кое загинаа 239 патници.

Гледај видео 01:30
Now live
01:30 минути