Предизборната кампања во Хрватска започна | Вести | DW | 03.11.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Предизборната кампања во Хрватска започна

*

Во Хрватска официјално започна кампањата за парламентарните избори што ќе се одржат на 25 ноември . Според последните анкети , двете најголеми партии , владејачката Хрватска демократска заедница , ХДЗ и опозицициската Социјалдемократска партија се изедначени според популарност .