Предизборен амбиент во Македонија | Северна Македонија | DW | 03.06.2006
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Северна Македонија

Предизборен амбиент во Македонија

Голем број кандидати за пратеничките места. Кампањата официјално почнува за две недели.

Собрание на Македонија

Собрание на Македонија

На престојните парламентарни избори во Македонија, закажани за 5 - ти јули, за мандат ќе се тркаат повеќе од 2 илјади и 600 кандидати, односно по 23 - ца за секое пратеничко место во Собранието. Официјалната изборна кампања започнува по две недели, а партиските конвенции и настапите на водечките политичари во разни медиумски дебати се дел од предизборниот амбиент.
Реклама