Преговори за ослободување на киднапираниот германец во Авганистан | Вести | DW | 29.07.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Преговори за ослободување на киднапираниот германец во Авганистан

*

Германските власти сеуште прават напори за ослободување на германскиот инженер кој повеќе денови е заложник во Авганистан. Се прават контакти за лоцирање на групата. Во меѓувреме властите во Кабул потврдија дека го разрешиле шефот на полицијата во провинцијата Газни.