Преговори во 2008-ма, членство во 2012-та | Теми на денот | DW | 18.11.2006
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Теми на денот

Преговори во 2008-ма, членство во 2012-та

Македонија во 2008 година ќе ги започне преговорите за членство во ЕУ, а членство ќе следи четири години подоцна изјави за Дојче Веле бриселскиот дипломат Фабрицио Барбасо. Претходно, Македонија мора да покаже дека знае да спроведе реформи во што спаѓа и политичкиот дијалог. Денешната лидерска средба во Маврово е шанса партиите да си подадат рака и да го поправат впечатокот во Брисел, вели Барбасо, кој до нео

default

дамна беше во директоратот аз апроширување на ЕУ, а сега е дел од комисијата за енергетика. Елена Петревска разговараше со Барбасо

Аудио и видео прилози на оваа тема

Реклама