Преговорите продолжуваат | Теми на денот | DW | 03.12.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми на денот

Преговорите продолжуваат

Специјалниот посредник во грчко-македонскиот спор околу името, Метју Нимиц, разговараше со македонскиот државен врв. По средбата во Скопје, Нимиц рече дека е задоволен од разговорите и дека преговорите продолжуваат.

default

Што беше потенцирано од македoнска страна пред средбата со Нимиц и на што е подготвена Македонија?