Првиот патнички дрон во светот | Старт | DW | 08.02.2018
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Првиот патнички дрон во светот

Првото беспилотно летало во светот за превоз на патници го имаше својот прв јавен лет на почетокот на неделава во кинескиот град Гвангжу. Патничкиот дрон наречен Еханг 184 може да превезува еден патник со брзина од 100 километри на час.

Гледај видео 00:33