Првиот „паметен“ град во Грција | Теми | DW | 05.02.2019
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

Првиот „паметен“ град во Грција

Како подзаспаното грчко градче прерасна во пример за иновативни дигитални решенија за останатите градови во Грција?

Гледај видео 01:28