Пратениците во медиумска кампања за референдумот | Северна Македонија | DW | 07.09.2018
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Северна Македонија

Пратениците во медиумска кампања за референдумот

Од понеделник, 71 пратеник ќе започне медиумска кампања за референдумот за Преспанскиот договор, што ќе се одржи на 30. септември. Ова се случува првпат во историјата на Македонија. На располагање им стојат 760.000 евра.

Гледај видео 01:00

Пратениците во медиумска кампања за референдумот