Пракса во Германија, работа во Македонија | Сите содржини | DW | 25.07.2019
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Пракса во Германија, работа во Македонија

Германија е вистинско место за стекнување работно искуство, уверена е Ана-Марија Влинтовска, стипендистка на програмата на Комитетот на германското стопанство за Источна Европа, која се реализира во соработка со фондацијата „Зоран Ѓинѓиќ“. Таа минала шестмесечна пракса во германска компанија. Сега гради своја иднина како градежен инженер во РСМ, држејќи се до германските работни принципи и знаење.

Гледај видео 02:03

Прочитај го и ова