Празни полици, празни каси | Сите содржини | DW | 21.09.2015
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Празни полици, празни каси

Алексис Ципрас и неговата Сириза постигнаа јасна победа на изборите во Грција. Но, Грција и со Ципрас на чело не може да избегне спроведување на неопходните реформи. Со особено остри резови е соочена трговијата на мало.

Гледај видео 02:11
Now live
02:11 минути

Прочитај го и ова