Прага – неонацистички демонстрации | Вести | DW | 11.11.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Прага – неонацистички демонстрации

*

Масовно присуство на полицијата и стотици против демонстанти, спречија демонстрации на неонацистите во историскиот еврејски кварт на Прага. И покрај судската забрана, десно екстремистите сакаа да маршираат низ квартото, но беа спречени од противдемонстатрнтите. Полициајта уапси најмалку 250 лица.