По славјето надеж | Теми на денот | DW | 18.12.2005
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Теми на денот

По славјето надеж

Во Скопје поделени партиско - политички реакции на веста од Брисел дека Македонија доби статус на кандидат за членство во ЕУ.

default

Македонија доби кандидатски статус за членство во Европската Унија. Во првите реакции откако стигна веста од Брисел власта изрази задоволство, опозицијата во јавноста се огласи со предупредувања, граѓаните на Македонија останаа трезвани, а амбасадорот на Европската унија во Скопје Ерван Фуере оптимист.

Реклама