По „Пловечките мостови“ на Кристо | Сите содржини | DW | 18.06.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

По „Пловечките мостови“ на Кристо

Да се чекори по вода - од денеска тоа е можно во Италија. Отворени се спектакуларните „Пловечки мостови“ на големиот уметник Кристо.

Гледај видео 01:20
Now live
01:20 минути