По земјотресот во Албанија: Акција за спасување во Туман | Сите содржини | DW | 26.11.2019
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

По земјотресот во Албанија: Акција за спасување во Туман

Силите за спасување трагаат по преживеани во Туман. Досега се пронајдени само тела на загинати под урнатините, но надежта дека ќе бидат извлечени живи луѓе не згаснува.

Гледај видео 01:55

Прочитај го и ова