По експлозиите во метро станицата Малбек | Старт | DW | 22.03.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

По експлозиите во метро станицата Малбек

Најмалку десет луѓе загинаа во експлозија во воз што пристигнувал на метро станицата Малбек во Брисел, што се наоѓа во дипломатскиот кварт и во близина на институциите на ЕУ.

Гледај видео 00:39
Now live
00:39 минути