Поштарот никогаш не ѕвони двапати | Панорама | DW | 30.01.2018
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Панорама

Поштарот никогаш не ѕвони двапати

Италијанската полиција уапси поштар од Виченца откако во гаража пронајде стотици килограми недоставена пошта.

Полицијата на трага на 56-годишниот поштар му влегла откако работници на плац за рециклажа во близина на поштата во Виченца пронашле 43 жолти пластични поштенски кутии.

Во гаражата се пронајдени 572 килограми писма, сметки, банкарски документи, па дури и избирачки ливчиња за изборите во 2010 година.

Поштарот тоа го собирал цели осум години.

Поштата во Виченца соопшти дека целата таа пошта ќе биде доставена до примачите, иако за тоа е можеби „малку“ доцна.

Гледај видео 00:34

Поштарот никогаш не ѕвони двапати

Аудио и видео прилози на оваа тема

Реклама