Почнува предизборната кампања на Косово | Вести | DW | 25.10.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Почнува предизборната кампања на Косово

*

На Косово на полноќ официјално ќе започне предизборната кампања за парламентарните и локалните избори, што се закажани за 17-ти ноември. На изборите ќе участвуваат 97 политички партии, коалиции, како и независни кандидати и групи граѓани.