Почна сезоната на торнада во САД | Старт | DW | 10.04.2015
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Почна сезоната на торнада во САД

Низ САД мина првата голема бура - со неа започна и сезоната на торнадата. Силно торнадо го срамни со земја градчето Рошел во државата Илиноис во близина на Чикаго и ја зема и првата жртва.

Гледај видео 01:29
Now live
01:29 минути