Почна гласањето за нов состав на парламентот | Теми на денот | DW | 05.07.2006
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Теми на денот

Почна гласањето за нов состав на парламентот

Во Македонија од 7 часот почна изборот за нов состав на парламентот. 1,7 милиони граѓани со право на глас треба да го изберат новиот состав на парламентот. Процесот ќе го набљудуваат голем број домашни и странски набљудувачи

Македонското собрание

Македонското собрание

Реклама