Почина Рејмон Бар | Вести | DW | 25.08.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Почина Рејмон Бар

*

Поранешниот француски премиер Рејмон Бар почина по тешко боледување во 83-та година. Бар беше премиер за време на владеењето на поранешниот претседател Валери Жискар Дестен од 1976 до 1981 година. Тој се повлече од политичкиот живот во 2002-та година.