Почина претседателот на Република Српска | Вести | DW | 01.10.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Почина претседателот на Република Српска

*

На возраст од 51 година, како последица на срцев удар, почина претседателот на Република Српска, Милан Јелиќ. Јелиќ беше член на Српската демократска партија, а на функцијата беше избран пред една година. Во Република Српска е објавена тридневна жалост.