Почина писателот Норман Мајлер | Вести | DW | 10.11.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Почина писателот Норман Мајлер

*

Американскиот писател Норман Мајлер почина утринава во една болница во Њујорк. Според информациите од неговиот биограф Михаел Ленон, Мајлер починал поради откажување на бубрезите. Норман Мајлер, роден во 1923-та година во Њу Џерси веќе два пати ја доби престижната Пулицерова награда за неговите литерарни дела.