Почеток на карневалот | Вести | DW | 11.11.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Почеток на карневалот

*

Денеска во 11 часот и 11 минути почна „петото годишно време„ во карневалските метрополи во Германија. Карневалската сезона годинава е скратена и ќе трае до 5 февруари. На отварањето во центарот на Келн, наспроти лошото време, се собраа околу 70 илјади луѓе.