Потресни фотографии од земјотресот во Италија | Сите содржини | DW | 24.08.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Потресни фотографии од земјотресот во Италија

Додека спасувачките служби и граѓаните трескавично се обидуваат да ги извлечат затрупаните луѓе од под урнатините во италијанските градови погодени од земјотресот, се мобилизира помош и поддршка за настраданите.

Прочитај го и ова