Потресни снимки од Алепо | Свет | DW | 18.08.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Свет

Потресни снимки од Алепо

Петгодишно дете беше извлечено од урнатините по уште една крвава ноќ во сирискиот град Алепо. Во бомбардирањето на населбата која е под контрола на бунтовниците, загинале осум лица, меѓу нив и пет деца.

Гледај видео 01:15

Потресни снимки од Алепо

Аудио и видео прилози на оваа тема

Реклама